laupäev, 22. oktoober 2022

4.- 5 klass Volditud vahtraleht

 Eesmärk värvida ühes suunas.  Värv peab ära katma terve lehe nii, et ei jääks ühtegi valget kohta.



















5. klass. Portree - näo proportsioonid joonistamisel

 Joonistamisel oli ees näo kuju juusteni ja õpilane õppis joonistama portreed õpetaja juhendamisel, arvestades seda ,kuidas proportsioonid peavad paiknema porteel. Iga laps  pidi postitama oma pildi veebi, sest osalesime  konkursil.












8.-9. klass. Kontrastid

 Õpieesmärk oli selgeks saada erinevad värvikontrastid ja kordamiseks tegime  ülesande ka värvi nimetuse (terminite kohta) . Iga õpilane pidi koostama ajakirjast leiduva värvi kontrasti või teadud värvide koosluse.  Igal õpilasel oli erinev ülesanne- kvantiteedikontrast, hele-tume kontrast, soe- külm kontrast, sekundaarvärvid, akromaatilised värvid,  sekundaarvärvid jne.  Tehnikaks kasutasime kollaaži ja inimese proportsiooniks võtsime ajakirjast ühe inimese poosi mille järgi joonduda.

Akromaatilised toonid


Vastandvärvi kontrast +1 tetsiaalvärv


Kvantiteedikontrast + 1 akromaatilne  toon


Külmad tertsiaalvärvid 3 tk


Vastandvärvi kontrast 


Vastandvärvi kontrast + 1 põhivärv


Kvantiteedikontrast (sinakas toon peaks olema lilla)







neljapäev, 22. september 2022

5. klass. Faktuurid ja fotokollaaž

 FAKTUUR. Kunstiteose element 

Silueti väljalõikamine, fotode pildistamine õues looduses-  erinevad faktuurid ja valge taust. Paber aitab erinevustel hästi esile tulla. Piltide töötlemine arvutiklassis - fotokollaaž. 


















5 . klass. Silm ja värviring

Uus õppeaasta 2022

 Tuletasime meelde eelmisel õppeaastal  õpitud värviringi ja tegime sellest pildi. Joonistasime silma kuju ja kasutasime  silmamuna sisemuseks värviringi.  Kasutasime värvipliiatseid, rasvakriiti ja akvarellvärvi.











reede, 3. juuni 2022

7.- 8. kl Punkti ühendamine kujundiks

 Õpilasid pidid vastavalt  oma vanusele  tegema niipalju väikseid täppe suvaliselt A4 lehele. Seejärel pidid täpid ühendama. See valik oli nende enda otsustada  kuidas, kuid mõte seisnes selles, et sellest saaks teha minigi pildi  nt. puu, looma jne. Seda pilti võis  natuke täiendada. Värvimiseks kasutasime värvipliiatseid.






















5.klass. Kangale värvimine

Kooliolümpiamängud Kambjas, osalejaid on erinevatest riikidest. Austraalia riigil puudus lipp. Nii sai 5.klassi  ülesandeks lipp teha kunsti tunnis. Lipu mõõtkava 120*75 cm. Selle mõõtkava järgi tuli teha šabloonid nii, et lipp oleks proportsioonis. Nii tuli meil arvutada ja joonistada šabloonile elemendid õigesse kohta. Lipp valmis grupitööna, neli erinevat gruppi  ja igal ühel oma sektor. Kangaks kasutasime lina/puuvilla segust kangast. Värvimiseks kasutasime akrüülvärvi, mille hiljem üle triikisime. Triikimine kinnitab värvi paremini kangale ja jääb püsima. 












4.- 5.kl . Värviline lõngapall

 Viljandi pärimusmuusika festivali kunstitoimkond kuulutas välja kogumisaktsiooni, kutsudes kõiki nobenäppi valmistama armsaid lõngapallikesi, mida plaanitakse  ära kasutada festivali kujunduselementide loomisel.

 See mõte sobis ka kunstitundi. Nii saime valmistada šabloonid ja igaüks sai omale meelepäraseid värvilisi lõngu valida ning valmistada üks lõngapall.









5. klass. Taimetrükk, rütm ja kompositsiooni

 Tunni algusel korjasid õpilased kooli ümbruses olevaid puu lehti, mida kasutada tunnis nn. taimetrükina ehk  lehetrükina.  Klassiruum oli rohelust täis. Ülesandeks oli: esimesele paberile  tekitada rütm ning  teisele paberile omaloominguline kompositsiooni.


















Keegi on õpetajale jätnud ka käejälje, väga kaunis värvitrükk käest.